Ana Sayfa | İnsan Kaynakları | İletişim
         
 
TJK KARACABEY
 
TJK BURSA KARACABEY
 
 
 


TJK KARACABEY
 
TJK KARACABEY PANSİYON HARA
 


TJK KARACABEY
TJK KARACABEY PANSİYON HARA
 


DABAKAN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
Korhan Dabakan ve Yasemin Çelik düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

Genel Müdürümüzün Basın Açıklaması
Genl. Müd. İbrahim Bengi Bey, Şu konularda açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa Hipodromu


Adana Hipodromu


Biz iyi hizmet almanın bir ayrıcalık değil, tam aksine bir hak olduğuna inanıyoruz.


 
 
 
 
 
 
Özel güvenlik kapkaçı bitirdi  

 

İstanbul'un en önemli ihracat merkezlerinden biri olan Osmanbey'deki kapkaç ve hırsızlık olaylarından bunalan esnaf, özel bir güvenlik şirketiyle anlaştı. Hepsi uzman, emekli polislerden oluşan 45 kişilik "sokak timi", 8 ay içerisinde kapkaç ve hırsızlığa son verdi

Her gün ortalama 5-6 kapkaç ve hırsızlık olayının yaşandığı Osmanbey'de esnaf kendi önlemini kendi aldı. Kapkaç ve hırsızlık olayları nedeniyle, Osmanbey'in gün geçtikçe Laleli'ye benzediğinden yakınan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği, 8 ay önce özel bir güvenlik şirketiyle anlaştı.

İstanbul'da bir çok işletmenin güvenliğini sağlayan ve tamamı emekli polislerden oluşan Bengi Securıty ile anlaşan esnaflar, 45 kişiden oluşan "sokak timi" ile rahat bir nefes aldı.

Özellikle turistlerin yoğun olduğu sokak ve caddelerde görev yapan sokak timleri, şüpheli buldukları kişileri suç işlemeden yakalayarak emniyet güçlerine teslim ediyorlar.

HEPSİ DE UZMAN

8 ay önce göreve başladıklarını belirten Bengi Grup A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Bengi, "Biz göreve gelmeden önce Osmanbey'de günde en az 5-6 kapkaç olayı yaşanıyordu. Emniyet güçlerinin sürekli alışveriş semtinde bulunamaması nedeniyle güvenlik tam olarak sağlanamıyordu. Biz göreve başladıktan sonra kapkaç olayı bitti" diye konuşuyor.

Türkiye'nin önemli ihracat merkezlerinden biri olan Osmanbey'deki kapkaç olaylarının önüne geçebilmek için görevlendirilen 45 kişilik "Sokak Timi"nin alanlarında uzman kişilerden oluştuğunu belirten Bengi, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü, cinayet ve hırsızlık masalarında görev yaparken, eşimin çalıştırdığı bir güvenlik şirketimiz vardı. 2000 yılında emekli olunca, bu şirketin başına geçtim. Emniyetten emekli olan müdür, başkomiser, komiser ve polislerden oluşan 45 kişilik bir tim kurdum. Arkadaşlarım, narkotik, hırsızlık, yankesicilik ve terörle mücadele konularında uzman oldukları için suçları engellemekte büyük başarı elde ettik."

SUÇ İŞLEMEDEN YAKALIYORUZ

Osmanbey'de, hem kapkaça uğrayan turistlerin hem de esnafın mağdur olduğunu söyleyen Bengi, "OTİAD bizimle anlaşarak güvenliği sağlamamızı istedi. Biz de Osmanbey'in en yoğun olan bölgelerine, sivil ve resmi görevliler yerleştirdik. Arkadaşlarımızın bir kısmı da devriye geziyor. Şüpheli kişileri suç işlenmelerine izin vermeden yakalayıp polise teslim ediyoruz" diye konuştu.

İstanbul'un en önemli ihracat merkezi konumundaki Osmanbey'de, büyük rakamların döndüğünü belirten Osmanbey Tekstil İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Adil Işık ise, "Yabancı müşterilerimiz toptan alışveriş yapıyor. Hergün milyon dolarların döndüğü semtimiz, kapkaççıların hedefi halindeydi. Mal almak için gelen turistlerin yüksek meblağdaki paraları kapkaççılar ve hırsızlar tarafından gasp ediliyordu. Biz de dernek olarak aylık giderini karşılayarak, güvenlik şirketiyle anlaşma yaptık. 8 ay içerisinde yaklaşık 42 kapkaç ve hırsızlık olayının gerçekleşmeden engellendiğini gördük. Şimdi turistler Osmanbey'de daha güvenli alışveriş yapıyor" dedi. Sabah Gazetesi 20.04.2003» Bizden Haberler'e geri dön!
 
         
© 2006 - Bengi Grup | Web Site Project By Tekrom Creative